LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Apsilankė-lt 2009 2009 Joe Bonamassa atvyksta į Vilnių!
2009 Joe Bonamassa atvyksta į Vilnių!
Apsilankė.lt - 2009
Joe Bonamassa (JAV)
http://www.jbonamassa.com/

Joe Bonamassa

Bilietai.lt
Forum Palace, Balsas.lt. Vilnius 2009 05 14 Ketvirtadienis 19:00 val.

Blues-roko gitaristas, virtuozas, vokalistas ir dainų autorius Joe Bonamassa gimė 1977 metais Niujorke. Jo tėtis prekiavo gitaromis, ir šis instrumentas papuolė į berniuko rankas, kai jam buvo ketveri metai. Iš pradžių tai buvo vaikiškas "Chiquita" gitaros modelis, o septynerių jis jau grojo gitara suaugusiems - ir grojo lyg koks bliuzo veteranas.

Tėvas buvo sukaupęs nemažą įrašų kolekciją, todėl kiekvieną laisvą minutę Joe klausėsi Peterio Greeno, Erico Claptono & Bluesbreakers, Paulo Kossoffo ar Jeffo Becko.

Joe Bonamassa

Būdamas viso labo dvylikos metų, Joe Bonamassa sulaukė B.B. Kingo pasiūlymo pradėti jo koncertą. Šis atlikėjas buvo tiesiog sužavėtas berniuko sugebėjimų. “Toks jaunas, o jau legenda”, - viename interviu prasitarė B.B. Kingas. Bliuzo korifėjus dvylikametyje įžvelgė didžiulį potencialą, matė berniuko norą ne tik groti, bet ir susilieti su gitara į vieną visumą. Vėliau pasipylė pagyros iš tokių įžymybių kaip Budys Guy‘us, Dannys Gattonas, Robertas Cray‘us ir Stephenas Stillsas.
2000 metais Joe įrašė savo pirmąjį solinį albumą "New Day Yesterday". Tuo metu Joe Bonamassa talentas jau buvo visuotinai pripažintas, todėl albumo įrašuose su malonumu dalyvavo tokios bliuzo ir roko garsenybės kaip Greggas Allmanas, Rickas Derringeris ir Leslie‘s Westas. Albumą prodiusavo Tomas Dowdas, prieš tai dirbęs su Aretha Franklin, Ray‘umi Charlesu, Ericu Claptonu, Rodu Stewartu ir kitais žinomais atlikėjais. Išleidęs šį albumą, Joe Bonamassa išvyko į metus trukusias pasaulines gastroles. Šis ir keli po to sekę albumai pakilo į aukščiausias populiariausiųjų albumų topų pozicijas.
2005 metais Bonamassai teko garbė pradėti jubiliejinį B.B. Kingo koncertinį turą, o po kelių mėnesių jis tapo jauniausiu organizacijos "The Blues Foundation" nariu. Tai svarbiausia pasaulyje nekomercinė bliuzo organizacija, plačiai žinoma dėl kasmet organizuojamų bliuzo atlikėjų „W.C Handy“ apdovanojimų. Dabar Joe jau yra šios organizacijos valdybos narys.
2005 metais žurnalo „Blues Wax Magazine“ skaitytojai Joe Bonamassą išrinko metų bliuzo atlikėju, o po metu jis vėl buvo nominuotas tam pačiam apdovanojimui.
2007 metais žurnalo „Guitar Player“ skaitytojai Joe Bonamassą išrinko geriausiu Bliuzo gitaristu.
Joe Bonamassa atliekamos blues-roko kompozicijos savo intensyvumu, ryškumu, jėga ir energija niekuo nenusileidžia tokioms legendoms kaip Cream, Mountain ir Jimi Hendrix Experience. Jam sekasi sujungti į vieną visumą lyg ir artimus, tačiau kartais atrodytų nesujungiamus stilius – bliuzą ir klasikinį hard-roką. Visos neilgos, bet jau įspūdingos koncertinės veiklos metu su juo scena dalinosi tokie bliuzo muzikos grandai kaip Johnas Lee Hookeris, Albertas Collinsas, Buddy‘s Guy‘us ar Jamesas Cottonas.

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis