LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Apsilankė-lt 2009 G. Pajūryje ir sostinėje – akustinis štormas iš Suomijos
G. Pajūryje ir sostinėje – akustinis štormas iš Suomijos
Apsilankė.lt - 2009

 

Jau ketvirtą kartą Lietuvoje koncertuosiantis Alaska Kalanen be savo metalinės gitaros bliuzo šį kartą su savimi atsiveža vieną įdomiausių Suomijos gitaros virtuozų Petteri Sariola bei lūpinės armonikėlės meistrą Jay Sinister. Vilniečiai “Artistuose” muzikantus galės pamatyti nemokamai (sako vilniečiai tapo tokiais pižonais, kad nė lito nebesukrapšto -- ar tai tiesa?), Nida savaime yra gerai, o klaipėdiečiams padovanosim tris kvietimus (užduotis -- įrašo apačioje).

2009 birželio 10 d. Vilniuje, Artistuose

birželio 12 d. Klaipėdoje, Roxy
birželio 13 d. Nidoje, Faksas

Atlikėjui Alaska Kalanen be menkiausios abejonės galima kabinti Suomijos muzikinio ambasadoriaus Lietuvoje titulą: kiekvieną kartą keliaudamas koncertuoti į šią pusę jis pasikviečia kartu vykti ir savo kolegas, atliekančius įvairaus žanro muziką akustiniame variante.

Pirmo apsilankymo metu prieš porą metų jis Palangoje bei festivalyje „Bliuzo naktys“ kartu su su DJ Hereil pristatė akustinio bliuzo ir hip hopo projektą „The Soul Hustlers“. Vėliau A.Kalanen su savimi atsivežė duetą Jaakko & Jay, kurie su savo energingais akustinio „punk“ pasirodymais nenusileidžia įprastoms grupėms.

Šį kartą su juo į Lietuvą atvyksta Suomijoje bei gretimose šalyse jau gerai pasižymėjęs gitaristas Petteri Sariola.

24-metis suomis groti pradėjo būdamas vos septynerių. Juokaudamas atlikėjas pasakoja, jog po ilgų bandymų suformuoti grupę, jis galų gale tiesiog sujungė savo gitaristo, bosisto, būgnininko bei vokalisto įgūdžius ir taip išgavo išskirtinį stilių.

Praleidęs tūkstančius valandų ant scenos ir surengęs daugiau nei 600 pasirodymų Suomijoje, P.Sariola tapo tikru virtuozu bei energija trykštančiu publikos numylėtiniu.

Jo perkusinis grojimas gitara -- tiesiog intoksikuojantis instrumentinių garsų, stilių, derinių bei grojimo technikos mišinys. Tik nedaugelis gitaristų visame pasaulyje sugebėjo taip įsisavinti šį instrumentą. Tai kombinacija, kuri priverčia kiekvieną pakelti savo sėdynę nesvarbu, kur jis būtų -- festivalyje, koncerte ar tiesiog bare.

2007 m. pasirodęs debiutinis Petteri albumas „Silence“ atskleidė jo kompozitoriaus talentą, pridėjusį firminiams traškantiems gitarų štormams melodingą baladžių instrumentuotę ir sužavinčias dainas. Šiuo metu atlikėjas jau ruošia savo antrąjį albumą, kuris bus išleistas ir P.Sariola susižavėjusioje Japonijoje.

Kadaise JAV į Suomiją iškeitęs Alaska Kalanen po tiek apsilankymų Lietuvoje jau gerai žinomas atitinkamo rato melomanams. Jo neįprastą stilių, kuriame susijungia 1920-ųjų „delta“ bliuzas, šiuolaikinė „beat-box“ technika bei hip hopo elementai pamėgo ir kitų šalių – Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Švedijos bei Japonijos, kuriose jam teko koncertuoti, gyventojai.

Politiškai aktyviems bei kandiems A.Kalanen dainų tekstams šį kartą su lūpine armonikėle pritars suomis Jay Sinister. Folklorą, lyginimąją religiją bei muzikologiją studijuojantis atlikėjas, dar žinomas kaip Triple Jay, nuolat groja su įvairiais Suomijos bliuzo ir fanko scenos atlikėjais.

http://www.youtube.com/watch?v=qDlHNT73470

NUORODOS:
www.myspace.com/petterisariola
www.youtube.com/user/petterisariola
www.myspace.com/triplejaysinister
www.myspace.com/alaskakalanen

P. Rymeikio straipsnis iš http://www.g-taskas.lt/

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis