LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Apsilankė-lt 2008 Chris Rea pasirodymas Vilniuje
Chris Rea pasirodymas Vilniuje
Apsilankė.lt - 2008

2008 m. vasario 24 d. Vilniuje savo pasirodymą surengs romantinio roko legenda Chris Rea. Žymusis gitaristas, kurio įrašų pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų kopijų, kitų metų pradžioje rengia didelį gastrolinį turą „The Return Of The Fabulous Hofner Bluenotes", į kurio tvarkaraštį įtrauktas ir koncertas Vilniuje, „Utenos" pramogų arenoje.

Sugrįžimas
Po trumpos pertraukos Chris Rea su naujai sukurta grupe vėl sugrįžta į didžiąją sceną. Dviejų valandų trukmės koncerte skambės ir visiškai naujos dainos su ryškiu bliuzo atspalviu, ir klasikiniai Chris Rea kūriniai: - „Road To Hell", „On The Beach", „Josephine", „Julia" ir daugelis kitų.

Rimtos ligos padariniai privertė santūrų ir kuklų muzikantą mokytis gyventi kitaip nei anksčiau - teko pamiršti karštligišką gastrolinį tempą, rūpintis savo sveikata ir kuo daugiau ilsėtis. Nenorėdamas prarasti jam įgimto „gyvenimo džiaugsmo" jausmo, Chris Rea kartu su Robertu Ahwai (gitara), Neilu Drinkwateriu (klavišiniai), Colinu Hodgkinsonu (bosinė gitara) and Martinu Ditchamu (mušamieji) sukūrė programą, kurią kitaip dar galima pavadinti „duokle" muzikanto dievinamam BB Kingui. „Tai yra muzika, kurią visada norėjau groti: tikra, autentiška gitaros muzika." Naujasis grupės albumas prekyboje pasirodys 2007 m. gruodį.

Muzika
Virtuozinis gitaros įvaldymas, duslus balsas ir nuostabios melodingos dainos praskynė Chris Rea kelią į pasaulinę šlovę. Vyras, kuris mažai kalba ir gestikuliuoja, pasirinko savito stiliaus bliuzą ir nuėjo savu, skirtingu nei pagrindinės srovės ir stiliai, keliu.

Chris Rea paėmė į rankas gitarą tik sulaukęs 19-ojo gimtadienio. Gimė Midlesburge (Didžioji Britanija), jo tėvas, italų imigrantas, turėjo ledų parduotuvę ir Chris augo su vizija apie idealistinę Italiją, vietą, kurioje viskas atrodo labiau saulėta, laiminga ir kažkokiu būdu labiau gera, ten, kur tu ramiai esi apsuptas dėdžių, grojančių akordeonu. Jis tvirtina, kad šios itališkos nuotaikos ir šiandien gali būti girdimos daugelyje jo kūrinių.

Gyvų pasirodymų kokybė ypač liaupsinama žiniasklaidos kaip vienas iš nuostabiausių romantiškojo roko momentų - „čia yra žavi sąveika tarp vokalo ir gitaros". Nors kartais gali atrodyti, kad muzikantui nejauku scenoje, tačiau jis tobulai valdo ir savo gitarą, ir balsą. „Buvimas scenoje - tai pats nuostabiausias darbas iš visų pasaulio darbų", - yra sakęs Chris Rea. Talentingam gitaristui jėgų ir įkvėpimo suteikia ir ramus bei laimingas šeimyninis gyvenimas. Jis nesivelia į skandalus ir jo mėgstamiausi laiko leidimo būdai yra labai žemiški: jis mėgsta gaminti itališką maistą ir mėgautis geru alumi, aistringai stebi automobilių lenktynes ir pirmenybę teikia Ferrari. Visi šie pomėgiai parodo jo įvairialypės asmenybės nenuspėjamąją pusę.

Chris Rea muzika - tai romantinio roko, instrumentinio subtilumo ir artistinio brandumo sintezė, kurios pagrindu visada buvo Jo Didenybė Bliuzas.

Virtuozinis grojimas gitara, duslus balsas ir nuostabios dainos praskynė Chris Rea kelią į pasaulinę šlovę. Vyras, kuris mažai gestikuliuoja ir šneka, groja labai savito stiliaus bliuzą, nuėjo savu, skirtingu nei pagrindinės srovės ir stiliai, keliu.
Chris Rea paėmė gitarą tik kai jam suėjo 19 metų. Jis gimė Midlesburge (Anglija). Jo tėvas, italų imigrantas, turėjo ledų parduotuvę ir Chris augo su vizija apie idealistinę Italiją, vietą, kurioje viskas atrodo labiau saulėta, laiminga ir kažkokiu būdu labiau gera, ten kur tu būni apsuptas dėdžių, grojančių akordionu. Jis tvirtina, kad šios itališkos įtakos ir šiandien gali būti girdimos daugelio jo dainų švelnume. Įkvėpimas groti bliuzą kilo po incidento susijusio su „politiškai korektišku“ mokytoju, kuris norėjo suplėšyti vieną iš jo rašinių į gabalus prieš visą klasę. Jie abu baigė tampymusi prie jo pratimų sąsiuvinio aplink stalą, o jis buvo vėliau išmestas iš mokyklos. Nusivylęs, jis užsuko pas draugą, kuris paleido jam Joe Walsh įrašą, ir kuris pradėjo nuo tos dienos keisti jo gyvenimą – Chris Rea nuėjo ir nusipirko savo pirmąją gitarą.

1973 metais jis prisijungė prie vietinės grupės, pavadintos „Magdalene“, kurios dainininkas Dave Coverdale ką tik buvo išėjęs, kad prisijungtų prie „Deep Purple“. „Magdalene“ pakeitė savo pavadinimą į „Beautiful Losers“ ir laimėjo Melody Maker konkursą kaip „Geriausi metų naujokai“. Chris Rea paliko grupę 1977 m. ir pradėjo solinę karjerą. 1978 m. balandį jis išleido singlą „Fool (If You Think It‘s Over)“, kuris pakliuvo į chart‘us tiek UK, tiek JAV. Nuo to laiko Chris Rea pardavė daugiau kaip 30 milijonų albumų per visą pasaulį. Jo išskirtinė karjera dabar apimą 19 albumų ir visą tą laiką jis pasirodydavo tarptautinėse koncertų salėse gyvai su savo grupe – be pertraukos.
Gyvų pasirodymų kokybė ypač yra liaupsinama žiniasklaidos kaip vienas iš nuostabiausių bliuzinio roko momentų – „čia yra žavi sąveika tarp vokalo ir gitaros“. Nors kartais gali atrodyti, kad jam nejauku ant scenos, jis valdo savo gitarą ir savo balsą nuostabiai. Tačiau jis mėgsta sceną, nes gali jausti publikos atsaką į jo dainas. Talentingas gitaristas gauna jėgų ir įkvėpimą savo asmeninio gyvenimo dėka. Jis nesivelia į skandalus ir gyvena laimingą šeimos gyvenimą. Jo mėgstamiausi laiko praleidimo būdai labai žemiški. Jis mėsta gaminti itališką maistą ir gerą alų. Jo aistra mašinų lengtynėms ir Ferrari parodo jo įvairialypės asmenybės nenuspėjamą pusę.
Roko romantizmas, instrumentinis subtilumas ir artistinis brandumas susilieja Chris Rea muzikoje. Jis išmoko atskirti paviršutinišką garbę ir besitęsiantį įspūdį kaip ir beveidę sufabrikuotą produkciją ir asmeninius pareiškimus.
Beveik prieš du metus jis susirgo kasos uždegimu ir iškentėjo keletą sudėtingų operacijų. Tuo laikotarpiu jo dvi dukterys ir žmona padėjo jam išlikti stipriam ir pasveikti. Jis tvirtina, kad šeima tiesiog ji išgelbėjo.
Tuo sunkiu laikotarpiu Chris‘as nusprendė, kad kitas jo albumas turi parodyti jo muzikines šaknis. Stebinančiai nuoširdžiai ir atvirai jo gyvenimo būsena išreikšta lyriniame „Stony Road“ albume, ko nebuvo ankstesniuose jo darbuose. „Stony Raod“ pilnas gyvenimo. Gyvenimas nuolat keičiasi ir tuos būdu Chris Rea išreiškė rimtus pasikeitimus per du paskutinius metus, kurie tuo pačiu padėjo jam atsigauti.
Jis visuomet jautė bliuzą. akordai ir garsai, kurie sudaro bliuzo pagrindą, girdimi daugelyje Chris Rea senų dainų
2003 metais Chris išleido albumą „The Blues Jukebox“, kuris vėl žiniasklaidos buvo audringai pripažintas ir po kurio sekė anšlaginis turas.
2005 metais išleidžiamas „The Blue Guitars“.
Chris Rea taikliai reziumuoja: “Blue Guitars yra kažkas, kas man patiko kurti ir truko  vienuolika mėnesių, septynias dienas per savaitę, dvylika valandų per dieną ir aš mėgavausi kiekviena sekunde. Ieškojimas, įrašinėjimas, ir pats rašymas įkvėpė mane ir tikiuosi, kad tą malonumą, kurį patyriau, perduodu kitiems. Nors mane įkvėpė bliuzas, šiais albumais nesiekiama mokyti. Tai dainų rinkinys, kuriuo, jūs galėsite mėgautis, nors niekada ir nepagalvodavote apie bliuzą kaip artimą jūsų širdžiai,  kadangi Motown šaknys turi daug bendro su metalu ir kartu su bliuzu.  Tikiuosi tai jums patiks.”
Pilnas vardas: Christopher Anton Rea
Gimimo data: 1951 kovo 4d.
Gimimo vieta: Middlesbrough, UK
Gyvenama vieta: Cookham, UK
Ūgis: 178cm;  Kairiarankis
Akys: Pilkos / mėlynos
Plaukai: Dažnai keičiasi; Originalūs - tikriausiai šviesiai rudi
Šeima:
  2 broliai – Nick’as ir Mike’as;
  4 seserys – Catherine, Geraldine, Paula ir Camille;
  Tėvas- Camillo;
  Motina – Winifred (mirė 1983m. rugsėji)
  Žmona – Joan Lesley Rea (gim. 1950 rugsėjo 17d.)
  2 dukros – Josephine (gim. 1983 rugsėjo 16d.); Julia Christina (gim. 1989 kovo 18d.)
Kilmė: Italas / Airis / Jugoslavas
Hobis: Sportinės mašinos ir lenktynės. Didelis Ferrari gerbėjas. Sodininkystė; maisto gaminimas, tapymas ir muzika;
Gitaros:
  1962 Pink Fender Stratocaster, in E-tuning.
  Light Blue Fender Stratocaster in open tuning
  Fender Semi Accoustic
Pagrindiniai hitai: “Road To Hell”; “On The Beach”; “Josephine”; “Julia”

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis